خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

کاربرد دستگاه‌ حک لیزری فایبر روی فلز برای حک فلزاتی مانند طلا، نقره، استیل، آهن، برنج، مولتی استایل، آلومینیوم، پلکسی غیر شفاف، پلاستیک، پارچه و کاغذ و ام دی اف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حکاکی فایبر یا همان فایبرلیزر، یک روش حکاکی و چاپ به کمک لیزر است که در آن از یک بیمش برای ایجاد عمق در سطح مورد نظر استفاده می‌شود. این فناوری به وسیله‌ی فایبرلیزرهای با توان کم و با بهره کار از ماسکینگ در محیط گازی کار می‌کند.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

فرایند حکاکی فایبر با استفاده از لیزرهای فایبر بسیار دقیق و کنترل شده انجام می‌شود. یک پالس لیزری بر روی سطح مورد نظر پخش می‌شود که باعث حکاکی و تغییر رنگ در آن سطح می‌شود. فیبر ناهمواری‌های سطح را برداشت کرده و باعث تغییر سطح رنگ می‌شود. در این روش، فایبرلیزرها می‌توانند به راحتی الگوهای پیچیده را تکثیر کنند و به عنوان یک روش سریع و دقیق در صنعت حکاکی و چاپ استفاده می‌شوند.

در حکاکی فایبر، انتخاب مواد مناسب بسیار مهم است. برخی از مواد که قابلیت جذب لیزر را دارند می‌توانند توسط فایبرلیزرها حکاکی شوند. این شامل فلزات، پلاستیک‌ها، چوب، شیشه و حتی سنگ است. از آنجا که لیزرهای فایبر توان بالایی ندارند و قدرت حکاکی از طریق تنظیم پارامترها کنترل می‌شود، می‌توان به راحتی روی سطوح دقیق حکاکی کرد.

این روش حکاکی به دلیل دقت بالا، خطوط نازک، تکثیر الگوهای پیچیده و سرعت بالا، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در صنایع ماشین‌سازی، جواهرات، پوشاک، ابزارآلات برقی، لوازم التحریر و بسیاری صنایع دیگر کاربرد دارد.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

مزایای حکاکی فایبر شامل موارد زیر می‌شود:

– دقت بالا: با استفاده از لیزرهای فایبر، می‌توان جزئیات ریز را با دقت بسیار بالا حکاکی کرد.
– سرعت بالا: فناوری فایبرلازر نسبت به روش‌های سنتی حکاکی از لیزر، سرعت بالاتری دارد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن حکاکی را انجام می‌دهد.
– تنوع در مواد: حکاکی فایبر بر روی انواع مواد امکان‌پذیر است، از جمله فلزات، پلاستیک‌ها، چوب، سنگ و شیشه.
– بازدهی بالا: مصرف انرژی کم و عدم نیاز به تعویض مواد مصرفی در فرایند حکاکی، باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی می‌شود.

به طور کلی، حکاکی فایبر باعث می‌شود که فرآیندهای حکاکی و چاپ دقیقتر، سریعتر و با تکنولوژی پیشرفته‌تر انجام شود. محصولات حاصل از این روش می‌توانند به عنوان آثار هنری، تبلیغات، نمونه‌های صنعتی و بسیاری موارد دیگر استفاده شوند.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

محدودیت حک فلزات

قطعا برای حکاکی فلزات محدودیت‌هایی در سایز قطعه وجود دارد چرا که حداکثر سایز استاندارد دستگاه‌های لیزر ۳۰×۳۰ است.

یکی از معایبی که می‌توان برای این دستگاه اشاره کرد، عدم حکاکی غیر فلزات شفافی مانند شیشه، پلکسی شفاف و چوب خام است.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

کاربرد حک روی فلز

دستگاه‌های حک لیزری روی فلز برای حک فلزاتی مانند طلا، نقره، استیل، آهن، برنج، مولتی استایل، آلومینیوم، پلکسی غیر شفاف، پلاستیک، پارچه و کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله کاربردهای دستگاه حک لیزر فلزات در صنایع مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنعت خودروسازی
 • بدلیجات و زیورآلات
 • ماشین‌افزار (مته، تیغ اره)
 • حکاکی سریال روی ابزارآلات و وسایل اندازه‌گیری
 • حکاکی لیزری کالای دیجیتال مانند (تبلت، لپ تاب و موبایل)
 • حکاکی هدایای مناسبتی
 • حکاکی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی
 • حکاکی قطعات نظامی
 • حکاکی محصولات تبلیغاتی نظیر (بج سینه، کارت ویزیت، فلش مموری، خودکار، پاوربانک)
 • حکاکی طلا و جواهرات
 • خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
  خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

منبع تولید لیزر

در لیزر فایبر منبع تولید لیزر را سورس می نامند که دارای طول عمر بسیار بالایی میباشد و مصرف برق بسیار پایینی دارد به همین دلیل به این نسل از لیزر ها لیزر بدون هزینه میگویند . درتکنولوژی فایبر برای انتقال لیزراز فیبر نوری استفاده میشود و در نسل های قدیمی لیزر (لیزر co2) برای انتقال لیزر از آینه استفاده میشد که افت توان لیزر را داشتیم و همچنین برای میز های بزرگ مشکلاتی را همراه داشت و همچنین بحث مستهلک شدن آینه ها و تنظیم آینه ها بود که با روش انتقال فیبر نوری تمامی این مسئله ها به صورت کامل حل شد.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

دستگاه لیزر فایبر از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

دستگاه های لیزر فایبر از ۲ بخش مختلف ساخته شده اند که در ادامه آنها را توضیح می دهیم:

 • بخش دیجیتالی:

در این بخش طرح مورد نظر مشخص و برای طراحی به قسمت مکانیکی دستگاه فرستاده می شود.

 • بخش مکانیکی:

بخش مکانیکی دستگاه را در حالت ها و جهت های مختلفی می چرخاند تا دستور بخش دیجیتالی را اجرا کند. در واقع فرآیند حکاکی روی سطوح و اجسام مختلف توسط همین بخش انجام می شود

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

لیزر فایبرمارکینگ در صنعت پزشکی

دستگاه لیزر فایبر امکان ایجاد برش ها و حکاکی های بسیار ریزی را روی انواع تجهیزات پزشکی دارد. این دستگاه می تواند روی کوچکترین وسایل جراحی و پزشکی برش های خاصی به وجود بیاورد.

به لطف لیزر فایبر دقت دستگاه های پزشکی چندین برابر می شود. این لیزر تمام ریسک های احتمالی را از بین می برد، به همین دلیل در بسیاری از حوزه های پزشکی و ساخت تجهیزات مورد نیاز از آن استفاده می کنند.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

صنعت جواهرسازی، حوزه پرکاربرد لیزر فایبر

نقش و طرح جواهرات برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. کسانی که در صنعت جواهرسازی مشغول به فعالیت هستند، برای ساخت جواهرهای ظریف و زیبا از لیزر فایبر استفاده می کند. این دستگاه می تواند دقیق ترین و باکیفیت ترین طرح ها و برش ها را روی انواع جواهرها ایجاد کند.

شما به سادگی می توانید پیچیده ترین اشکال و طرح های جواهرها را به واسطه دستگاه برش لیزر فایبر تولید کنید. این دستگاه برای اعمال برش ها و حکاکی های حرفه ای روی مواد، نیاز به زمان بسیار کمی دارد.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

کاربرد دستگاه لیزر فایبر مارکینگ در صنعت خودروسازی

انواع قطعه های کوچک که طراحی سخت و پیچیده ای در صنعت خودروسازی دارند، به واسطه لیزر فایبر برش داده می شوند. به لطف این دستگاه شرکت های خودروسازی روز به روز در حال پیشرفت هستند و خودروهای جدید و متنوعی را تولید می کنند.

خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج
خدمات حکاکی فایبر و حکاکی لیزری در کرج

استفاده از لیزر فایبر در صنعت الکترونیک

کاربرد دستگاه لیزر فایبر در صنعت الکترونیک نیز بسیار است. لیزر فایبر کاربرد زیادی در برش مواد مخصوص مثل سیلیکون دارد. از سیلیکون نیز در صنایع نیمه هادی و میکروالکترونیک استفاده زیادی می شود. به همین منظور این دستگاه توانسته جای خود را در صنعت الکترونیک نیز باز کند و تبدیل به یکی از کاربردی ترین دستگاه ها شود.

 

۶ مزیت استفاده از لیزر فایبرمارکینگ

در ادامه لیست برخی از مهمترین مزیت های دستگاه لیزر فایبر را لیست می کنیم تا از ویژگی های مثبت این محصول آگاه باشید:

دوام و ماندگاری زیاد

لیزر فایبر عملکرد مکانیکی بسیار کمی نسبت به سایر دستگاه های مشابه دارد. از آنجا که قطعه های مختلف این دستگاه کارکرد کمی در هر پروژه دارند، طول عمر لیزر افزایش پیدا می کند.

دقت بالا در حکاکی و مارکینگ

در لیزر فایبر برای برش و حکاکی از فیبر نوری استفاده می شود، به همین دلیل اشعه لیزر این دستگاه قطر بسیار کمی دارد و به واسطه آن می توانید حساس ترین و ظریف ترین قطعه ها را با دقت بالا برش دهید.

این دستگاه حین انجام کار دچار لغزش نمی شود، همچنین به واسطه آن امکان برش در فاصله های مختلف را دارید. برای همین این دستگاه می تواند با کیفیت عالی فرآیند حکاکی و مارکینگ را انجام دهد.

سازگاری با متریال مختلف

لیزر فایبر قابلیت حکاکی و مارکینگ روی انواع مواد و متریال فلزی و غیر فلزی را دارد.

قابلیت تنظیم سرعت

شما می توانید بر اساس مواد و متریال یا نوع حکاکی و برش مورد نظر، سرعت لیزر فایبر را تنظیم کنید.

تنظیم قدرت اشعه لیزر

اشعه لیزر باید برای بعضی از مواد پرقدرت و برای برخی دیگر قدرت کمی داشته باشد. بنابراین در دستگاه های لیزر فایبر می توانید قدرت اشعه لیزر را نیز تنظیم کنید.

مصرف بسیار کم انرژی

برخلاف برخی دستگاه های صنعتی، لیزر فایبر حین کار حرارت تولید نمی کند و داغ نمی شود. بنابراین نیازی به خنک کننده ندارد. خنک کننده ها با مصرف بالای انرژی، در طول زمان هزینه زیادی برایتان می تراشند. از آنجا که در این دستگاه ها از خنک کننده استفاده نمی شود، بنابراین خبری از مصرف انرژی و هزینه های زیاد نیست.

لیزر فایبر، دستگاه قدرتمند برای حکاکی!

به لطف دستگاه لیزر فایبرمارکینگ، می توانید پیچیده ترین طرح ها را در سریع ترین زمان روی متریال مورد نظرتان پیاده سازی کنید. بنابراین کافیست مدل دلخواه را در نرم افزارهای طراحی مثل اتوکد، کورل دراو و … طراحی کنید تا روی محصول مورد نظر اجرا گردد. برندینگ با حک لوگو روی وسایل تبلیغاتی یا محصول، به عنوان مهم ترین کاربرد دستگاه لیزر فایبر شناخته می شود.

 

معرفی ۵ مدل جعبه چوبی مخصوص آجیل